Program SMYK & spółka

EUROPEJSKIE CENTRUM BAJKI

10% rabatu
na zakup biletów wstępu

Ważny do: 01.04.2023

Jak skorzystać z rabatu:

Kod widoczny wyłącznie dla członków programu SMYK & spółka.
Aby poznać kod rabatowy


Szczegóły promocji:

10% rabatu na atrakcje: Bajkowy Świat, Kraina Soria Moria, Mały Teatr, Grota Solna, Park „Akademia Bajki”.

Gdzie:

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie,
ul. Kornela Makuszyńskiego 1,
28-133 Pacanów,
tel. 41 376 50 79,
rezerwacja@centrumbajki.pl
Zobacz na mapie

Chcecie wierzyć, czy nie chcecie,
a Pacanów jest na świecie.
Piękna to osada, skromna
i dla bajki wiekopomna.


Europejskie Centrum Bajki jest innowacyjną instytucją kultury, znajdującą się w Pacanowie w województwie świętokrzyskim. Prowadzimy działalność kulturalną skierowaną do dzieci, młodzieży, rodziców i osób starszych. Przyjeżdżając tutaj poczujecie się jak w bajce!
Po przekroczeniu progu możecie spotkać Koziołka Matołka, który niestrudzony podróżami po całym świecie – Od Ameryki po Bliski Wschód – został w Pacanowie, by przenieść innych, ciekawych przygód podróżników w tajemniczy świat baśni i legend. Wybierzcie się na wycieczkę, gdzie zobaczycie ziarenko grochu spod 20 materacy Księżniczki, posłuchacie bajek opowiadanych przez kwiaty konwalii w ogrodzie, a nawet poczujecie oddech smoka na własnej skórze!
Zapraszamy do odwiedzenia naszych stałych atrakcji – do Bajkowego Świata, Krainy Soria Moria i Małego Teatru oraz do zewnętrznego Parku „Akademia Bajki” podzielonego tematycznie na cztery przenikające się edukacyjne ogrody, porządkujące świat literatury dziecięcej pod kątem gatunków literackich: Ogrodu Komiksu, Ogrodu Bajek i Baśni, Ogrodu Legend oraz Ogrodu Powieści. W Parku spotkacie postaci z powieści „Akademia pana Kleksa” i „Porwanie Baltazara Gąbki” oraz zobaczycie fantastyczne pojazdy z kolejnych wypraw Tytusa, Romka i A’Tomka, takie jak Wannolot, Prasolot czy Rozalia. Miło spędzicie czas w Parku linowym oraz doświadczycie ciekawych doznań w Grocie Solnej. Naszą misją jest nauka poprzez kreatywną zabawę, odwoływanie się do istoty bajek oraz rozwijanie wyobraźni i ciekawości świata.

www.centrumbajki.pl